top of page

2020 Top 5 teknolojik spor-giyim ürünü

Güncelleme tarihi: 30 Ara 2020

Tüketicilerin sağlıklı yaşam tarzlarına olan ilgisi artmaya devam ederken, athleisure markaları teknolojiyi kullanarak tasarladıkları kıyafetlerle spor seviyesini yükseltiyorlar. Fitness oyununuzu bir sonraki seviyeyece taşımak için tasarlanmış, 2020’nin en iyi 5 high tech sportswear burada bulabilirsiniz.

1.Nike Hypercool:

Hypercool’, Nike Pro Serisi high tech spor giyiminin en son sürümüdür. Nike pantolonları ve taytlar en çok ihtiyaç duyduğun anda vücudunu soğutmak için akıllı zoned’lara ayrılmış havalandırma sistemi içerir.

Metalik benzeri malzeme ışığı yansıtır ve geceleri giyilebilir. Bu tür giysiler, sporcuların iç ve dış mekan antrenmanları arasındaki sıcaklık değişikliklerini yönetmelerine yardımcı olur. Hypercool, vücudu UV ışınlarından ve kızılötesi ısıdan korumak için tasarlanmış ince bir polimer filme sahiptir. Kan dolaşımını artırarak ve sürdürerek, pantolonlar ve taytlar ertesi gün kas yorgunluğunu ve uyuşmayı önlemede faydalıdır.

2.Adidas Climachill:

Adidas, zorlu antrenman seansları sırasında üst düzey sporcuları serin ve rahat tutmak için Climachill serisini yarattı. Bu giysilerde kullanılan Climachill kumaşı, küçük alüminyum- gümüş noktalarla dokunmuştur. Alüminyum, ısıyı vücuttan uzaklaştırarak bilgisayar soğutucusu gibi davranmaktadır. Sonuç olarak, Adidas Climachill sportswear cildinizde ferahlatıcı, serin ve hoş bir his uyandırır.

3.North Face FlashDry:

FlashDry, American outwears markası North Face tarafından yaratılan bir başka high tech spor giyim ürünüdür. Markanın inovasyon tekstili, cildinizdeki nemi giysinin etrafına çeker. FlashDry, adından da anlaşılacağı gibi, en yoğun aerobik egzersizler sırasında bile sizi canlı, dimdik ve rahat tutar.


4.Polo Ralph Heated Jacket:

2018 açılış töreninde ABD Kış Olimpiyatları takımı Polo Ralph ceketleri giyildi. Lakin, izleyicinin bilmediği husus ceketlerinin ısıtma teknolojisine sahip son moda spor kıyafetleri olduğuydu. Her ceket, giyenlerin vücuduna eş zamanlı olarak uyum nsağlayan bir sıcaklık ayarı olan smart sensörle donatıldı. Sensör vücudun ne zaman soğuduğunu, ısındığını yahut terlediğini bilir. Sıcaklık sensörü, verileri buna göre ayarlanan ısıtma yahut soğutma elementlerine göre gönderir.


5.Under Armour Vanish :

Under Armour’un yeni Vanish spor kıyafetleri, şu anda piyasadaki en iyi high tech takımlarından biridir. Vanish Teknolojisi, cilde baskı uygulamadan güzel görünen benzersiz bir ‘NEXT-TO-SKIN’ kompresyon sistemine sahiptir.

Kaynak : wtox

267 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page