top of page

Blockchain, Sürdürülebilir Güç Kaynakları projesinde kullanılıyor

Güncelleme tarihi: 9 Ara 2020


Avusturyalı şebeke operatörü APG ve Energy Web Vakfı (EWF), şebeke frekansını düzenlemek için yeni bir proje gerçekleştiriyorlar. Energy Web’in blockhain platformu projede önemli bir rol oynuyor.

Avusturya Power Grid AG (APG) ve Energy Web Foundation (EWF), küçük merkezi olmayan elektrik üretim tesislerinin bir havuzunun Avusturya elektrik şebekesinin güç frekansını düzenlemeye yardımcı olabileceğini göstermeyi planlıyor. Bu projeyle birlikte 2030 yılına kadar bu alanda tamamen yenilebilir enerjilere geçmeyi planlıyor.

Bu proje kapsamında APG’nin Flex Hub Konsepti; merkezi olmayan tesisler için yeterlilik, kayıt, teklif yönetimi ve faturalandırma işlevlerini yerine getirmek amacıyla EW-Dos’un açık kaynak uygulamaları ve Energy Web’in blockchain platformu ile birleştirilecektir. EWF CTO’su Micha Roon, "Blockchain ve ağ işletimi için kanıtlanmış BT sistemleri gibi inovasyon teknolojileri bir araya getiren merkezi olmayan bir BT yaklaşımının dünyadaki elektrik şebekelerinin geleceğini temsil ettiğine inanıyoruz." açıklamasını yaptı.

APG,Avusturya’daki yaklaşık 1 milyon hanenin çoğunun Flex Hub üzerinden fleksibilite (esneklik) pazarına katılmasını bekliyor ve böylece şebeke düzenlemesi ve tüm piyasa katılımcıları için fleksibilite gereksinimlerinin karşılanmasına önemli katkıda bulunuyor.

116 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page