top of page

IONITY Hızlı Şarj Ünitesi Girişimi


İklim değişikliğine karşı koymak için ulaşımda elektrikli araçları kullanmalıyız. Her ne kadar bu araçlar kısa mesafe gidip, uzun sürede şarj olsalar bile...

Elektrikli bir araba, şuanda motorlu bir aracın mesafesiyle rekabet edemez ama alış veriş yaparken, işe gidip gelirken kısacası günlük hayatta kısa mesafelerde şarja gerek kalmadan kullanabiliriz. Hızlı şarj altyapısı henüz yeterli olmadığı için bu araçlar uzun yolculuklar için hala bir sorun teşkil ediyor.

Çeşitli araç üreticilerinin ortak girişimi olan IONITY, Avrupa çapında neredeyse tüm elektrikli araçlarla uyumlu 400 hızlı şarj istasyonu kurarak elektrikli araçlar için hızlı sarj ünitesi geliştrmeye başladı. Her bir istasyon 350 KW ‘a kadar şarj edebiliyor, böylece büyük akü kapasitelerine sahip araçlar bile hızla tekrar yola çıkabiliyor.

Arka planda Schneider Electric’ten bir teknoloji var: Trihal adlı transformatörler,orta voltajdan düşük voltaja dönüşümü yönetiyor. Her şarj istasyonu için Galvanik (elektrik akımı üreten) olarak ayrılmış prizler ve tek bir transformatör kademesi, enerji kayıplarını büyük ölçüde azaltıyor. Avrupa genelindeki yerel ortaklar, transformatörleri kurarak Schneider Electric’in yalnızca teknik uzmanlık sağlamasına değil,aynı zamanda ülkeye özgü yasalar, standartlar ve bölgesel özelliklere uymasına da olanak sağlamaktadır.
145 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page