top of page

Microsoft, Cruise’a Yatırım Yapıyor Ve Driveless Technology Ortaklığına Giriyor

General Motors ve Otonom otomobil şirketi Cruise, sürücüsüz araçların ticarileştirilmesini hızlandırmak için Microsoft ile uzun vadeli stratejik bir ilişki üzerinde anlaştı.


Anlaşmanın bir parçası olarak Microsoft, GM, Honda ve kurumsal yatırımcılarla Cruise’a 2 milyar dolardan fazla yeni bir öz sermaye yatırımı yapacak. Bu otonom araç girişiminin değerini 30 milyar dolara çıkarıyor.


Şirket, herkes için daha güvenli, daha temiz ve daha erişilebilir bir dünya yaratmak üzere nakliye değişimi için ‘’yazılım ve donanım mühendisliği üstün başarılarını bulut bilişim yeteneklerini, teknik bilgilerini nasıl ürettiklerini ve iş ortağı ekosistemlerini ‘’ bir araya getirmeyi amaçlıyor.‘’Force Multiplier’’


Cruise, otonom araç çözümlerini hesaplandırmak için Microsoft Azure bulutundan ve uç hesaplama platformundan yararlanmayı planlıyor. Bu süreç içerisinde Microsoft, ürün inovasyonlarını geliştirmek ve Azure aracılığıyla global olarak nakliye şirketlerine hizmet vermek için Cruise’un sektör uzmanlığından yararlanmayı planlıyor.


Cruise CEO’su Dan Ammann, ‘’Herkese daha güvenli, daha iyi ve daha uygun fiyatlı nakliye sağlama misyonumuz sadece bir teknoloji yarışı değil, aynı zamanda bir güven yarışıdır’’dedi.

‘’Teknolojinin itimatlı bir şekilde demokratikleştirilmesinde altın standart olarak Microsoft, sürücüsüz araba, tamamen elektrikli, paylaşımlı araçlardan oluşan filomuzu ticarileştirirken bizim için force multiplier olacak.


GM’’, işbirliği, depolama, yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleri dahil olmak üzere dijitalleştirme girişimlerini hızlandırmak’’ ve dijital tedarik zincirlerindeki işlemleri kolaylaştırmak için fırsatları keşfetmek için tercih ettiği genel bulut sağlayıcısı olarak Microsoft ile birlikte çalışacağını söyledi.


Microsoft CEO’su Satya Nadella, ‘’Dijital teknoloji’deki gelişmeler, insanları ve malları nasıl taşıdığımızda dahil olmak üzere işimizin ve yaşamımızın her yönünü yeniden tanımlıyor’’dedi.

‘’Cruise ve GM bulutu tercih ettiğinden, hesaplandırmalarına ve otonom taşımayı ana akım haline getirmelerine yardımcı olmak için Azure’un gücünü kullanacağız’’ dedi.


Kaynak : aibusiness

1.130 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page