top of page

Online Perakendenin Starları İçin Sırada Ne var ?

Online Perakendeciliğin En Büyük İki Lideri Olan Amazon Ve Alibaba Olumlu Sonuçlarını Açıkladı.

Halbuki, Amerikalı ve Çinli çok büyük liderlerin her biri, Amazon’dan Jeff Bezos’un ana lideri olarak geri çekilmesi ve Alibaba’dan Jack Ma’nın Çin makamlarının incelemesiyle liderlik ve düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Tech Tent podcast’inde iki şirketi karşılaştırılıyor ve bir sonraki adımda nereye gideceklerini keşfediyoruz.Açık olan şu ki, hem Amazon hem de Alibaba, salgın sırasında mali durumlarında büyük bir destek elde ettiler ve milyonlarca insan, karantina sırasında evden alışveriş yapıyor.


Tatil sezonunu kapsayan son çeyrekte Amazon’un gelirleri 2019’da %44 artarak 126 milyar dolara yükseldi.Bu süreç içerisinde, Alibaba satışlarında % 37 artışla 34 milyar dolara ulaştı.Her şirket aynı zamanda bulut bilişim bölümleri için artan satışlarını ve kârlarını bildirdi.


Amazon Web Services (AWS), 2020 yılı için şirketin tüm işletme kârının% 60’ından fazlasını oluşturdu. Bu esnada, şirket kurulduktan 2 yıl sonra, Alibaba bulut işini bir önceki yıla göre %50 artarak ilk kârını elde etti. Lakin, her iki işletmeninde neticeleri, kurucuları hakkındaki haberlerle gölgede kaldı.Amazon için Jeff Bezos, 1994’te kurduğu şirketin günlük işleyişinden uzaklaştığını açıklamayı seçtiğini anons etti.


Kaynak : bbc.news

1.325 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page