top of page

Çin, tamamıyla robotların çalıştığı hastaneyi açtı

Çin, yoğun çalışan sağlık hizmetindeki personellerin dinlenmesi için yeni bir yöntem geliştirdi. Pekin merkezli Smart Field Hospital olarak adlandırılan değişik özellikte robotlarla çalışan hastanesini tanıttı.

Bu hastanede, sıcaklık, kalp atışhızı ve kan oksijen seviyelerinin izleme vb. gibi saatlik yapılan işlemler robotlar tarafından CloudMinds kullanılarak gerçekleştirildi.

Bu süreçte hastaları, takip etmek için hastalara ekstradan akıllı bilekliklerini taktılar. Diğer robotlar, hastalara ilaç,yiyecek ve içecek dağıtımını akıllı bilekliklere göre gerçekleştirdiler.

Kurucusuna göre robotlar, kolayca dezenfekte edilebildiği ve hastalık taşıyamayacağı için enfeksiyonunun yayılmasını en aza indirdi.CNBC’ye konuşan CloudMinds kurucusu ve CEO’su Bill Huang, “Bu proje Doktorların robotları ve akıllı cihazları doğrudan hayati önemsiz bir şekilde hastanın yaşam belirtilerini uzaktan izlemeye yardımcı oldu”


Ek olarak ülkede COVID-19 vakalarının yeniden canlanması durumunda 100 ‘den fazla robotuyla SMART Field Hospital hazır bekliyor.


Kaynak: futurism

117 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page